URUCHOMILIŚMY POKÓJ PRZYJAZNY DZIECIOM!

Z radością informujemy, że w naszym Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie uruchomiliśmy

Pokój Przyjazny Dzieciom !

Pokój Przyjazny Dzieciom jest przeznaczony dla dzieci w każdym wieku, które doświadczają trudności. Będzie wykorzystywany do prowadzenia diagnozy psychologicznej i pedagogicznej, terapii oraz wysłuchań Sądu w sprawach karnych, w szczególności w związku z przemocą domową.

Pokój został zaprojektowany tak, aby odpowiadał potrzebom dzieci. Jest utrzymany w jasnych, radosnych kolorach i wyposażony w zabawki i gry, które pomagają dzieciom się zrelaksować i poczuć swobodnie. W pomieszczeniu znajduje się również kącik do rysowania i malowania, który pozwala dzieciom wyrazić emocje w kreatywny sposób.

Pokój wyposażony jest również w sprzęt audiowizualny, który umożliwia przeprowadzenie wysłuchań dziecka przez Sąd na potrzeby postępowań karnych, w sposób nieinwazyjny i przyjazny dla dziecka.

Uruchomienie Pokoju Przyjaznego Dzieciom to kolejny krok w kierunku zapewnienia dzieciom w naszym powiecie bezpiecznego i przyjaznego środowiska, w którym mogą uzyskać pomoc. To miejsce, które pozwoli na zapewnienie im skutecznej pomocy.

Powstanie Pokoju Przyjaznego Dzieciom możliwe było dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z → Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, które Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie otrzymało na projekt „Dostępni i skuteczni” w ramach Programu Osłonowego → WSPIERANIE JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO W TWORZENIU SYSTEMU PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY W RODZINIE.

Udostępnij:

To może również Cię zainteresować

UWAGA OD 01.06.2024 ZMIANA WYSOKOŚCI ŚWIADCZEŃ.

Zmiana kwot świadczeń dla rodzin zastępczych i prowadzących rodzinne domy dziecka oraz usamodzielnianych wychowanków pieczy zastępczej Zgodnie z Obwieszczeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

PROGRAM KOREKCYJNO-EDUKACYJNY 2024

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wejherowie informuje, że rozpoczyna nabór uczestników do programu korekcyjno – edukacyjnego w 2024 roku. Zajęcia odbywać się będą w okresie