URUCHOMILIŚMY POKÓJ PRZYJAZNY DZIECIOM!

Z radością informujemy, że w naszym Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie uruchomiliśmy

Pokój Przyjazny Dzieciom !

Pokój Przyjazny Dzieciom jest przeznaczony dla dzieci w każdym wieku, które doświadczają trudności. Będzie wykorzystywany do prowadzenia diagnozy psychologicznej i pedagogicznej, terapii oraz wysłuchań Sądu w sprawach karnych, w szczególności w związku z przemocą domową.

Pokój został zaprojektowany tak, aby odpowiadał potrzebom dzieci. Jest utrzymany w jasnych, radosnych kolorach i wyposażony w zabawki i gry, które pomagają dzieciom się zrelaksować i poczuć swobodnie. W pomieszczeniu znajduje się również kącik do rysowania i malowania, który pozwala dzieciom wyrazić emocje w kreatywny sposób.

Pokój wyposażony jest również w sprzęt audiowizualny, który umożliwia przeprowadzenie wysłuchań dziecka przez Sąd na potrzeby postępowań karnych, w sposób nieinwazyjny i przyjazny dla dziecka.

Uruchomienie Pokoju Przyjaznego Dzieciom to kolejny krok w kierunku zapewnienia dzieciom w naszym powiecie bezpiecznego i przyjaznego środowiska, w którym mogą uzyskać pomoc. To miejsce, które pozwoli na zapewnienie im skutecznej pomocy.

Powstanie Pokoju Przyjaznego Dzieciom możliwe było dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z → Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, które Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie otrzymało na projekt „Dostępni i skuteczni” w ramach Programu Osłonowego → WSPIERANIE JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO W TWORZENIU SYSTEMU PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY W RODZINIE.

Udostępnij:

To może również Cię zainteresować

REKRUTACJA – OPIEKUN MEDYCZNY

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wejherowieogłasza rekrutację na stanowisko opiekuna medycznego w placówkach opiekuńczo – wychowawczych Ogniska Wychowawcze im. K. Lisieckiego „Dziadka” w Rumi przy

Krzyż z gałązką

Z GŁĘBOKIM ŻALEM ŻEGNAMY MARKA SZLEJFA

    „Wszystko tak szybko przemija i nim się spostrzeżemy, dobiliśmy już do kresu życia…”  (Rupert Mayer) Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy informację o

Rysunek przedstawiający rodzinny piknik

PODSUMOWANIE TYGODNIA DLA RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO 2024

W kalendarzu już środek gorącego lata, a my nadal wracamy wspomnieniami do majowych wydarzeń zorganizowanych w ramach Tygodnia dla Rodzicielstwa Zastępczego.Za nami czas wypełniony inspirującymi spotkaniami, debatami, warsztatami i wspólną zabawą,