OFERTA KURSU POLSKIEGO JĘZYKA MIGOWEGO

Stowarzyszenie Rozwoju PITAGORAS informuje, że istnieje możliwość wzięcia udziału w kursie polskiego języka migowego (PJM) na każdym z trzech poziomów zaawansowania, trwającym 60 godzin lekcyjnych, a także o możliwości uzyskania indywidualnego dofinansowania do Kursu języka migowego PJM do 90%.

Kurs kończy się egzaminem, po którym można otrzymać certyfikat. Osoby, które nie chcą przystąpić do egzaminu, otrzymają zaświadczenie. Kursy będą odbywały się w średnio raz w tygodniu po południu (np. od 16.00 do 20.00). Ze względu na pandemię COVID-19 kurs prowadzony jest w formie wideokonferencji przy użyciu programu ZOOM. Koszt kursu dla jednej osoby wynosi 1000,00 zł. Do tej kwoty można uzyskać dofinansowanie w wysokości do 90% ceny kursu. Dofinansowanie może uzyskać każda osoba, która ma kontakt z osobami z trudnościami w komunikowaniu się (niekoniecznie głuchymi).

Wnioski należy przesłać celem sprawdzenia na adres poczty elektronicznej jezykmigowy@pitagoras.org.pl. Po weryfikacji oryginał należy dostarczyć do Oddziału Pomorskiego PFRON. Z uwagi na ograniczone środki PFRON na dofinansowanie kursu liczy się kolejność zgłoszeń. Informacje o kursach znajdują się na stronie: https://www.pitagoras.org.pl/wniosek-pfron-kursy.

Pod tym linkiem dostępny jest wzór wniosku na dofinansowanie:
Wniosek_pit_elementarny_pomorskie_wiosenna_2022 (1)

Udostępnij:

To może również Cię zainteresować

UWAGA OD 01.06.2024 ZMIANA WYSOKOŚCI ŚWIADCZEŃ.

Zmiana kwot świadczeń dla rodzin zastępczych i prowadzących rodzinne domy dziecka oraz usamodzielnianych wychowanków pieczy zastępczej Zgodnie z Obwieszczeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

PROGRAM KOREKCYJNO-EDUKACYJNY 2024

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wejherowie informuje, że rozpoczyna nabór uczestników do programu korekcyjno – edukacyjnego w 2024 roku. Zajęcia odbywać się będą w okresie